Заливання фундаменту

1

2

3

4

5



1. За якою технологією заливають фундамент на пам'ятник і чи заливають його взагалі?

- Виведення "лап". Під всі фундаменти пам’ятників заливаються 4 "лапи", які мінімум на 50 см виступають в кожну сторону. Ці лапи обов'язково армуються вгорі і внизу, щоб не зламалися в майбутньому. Ця технологія дозволяє встановлювати пам'ятник одразу після заховання, оскільки пам'ятник буде стояти на не копаній землі і прогнивання труни чи осадок землі не буде впливати на стійкість конструкції.

- Вібрування бетону. Вібрування бетонної суміші (ущільнення) дозволяє забезпечити щільність і однорідність моноліту. Це дуже важливо, тому що приготована суміш пухка і в структурі присутні вільні бульбашки повітря, які з часом можуть призвести до руйнування бетонної конструкції.

Ці та інші технології не зможуть на 100% гарантувати, що пам'ятник не похилиться, проте кожна з них мінімізує ризики цього.


2. Які матеріали використовують при заливці

- якісний цемент з гарантією, це означає, що цемент з заводською фасовкою.

- пісок використовують різний — жовтий, білий. Кращим вважається білий митий пісок. Він дорожчий за інші, його складніше купити, тому не всі виробники його використовують. Поганий пісок не катастрофічно впливає на стійкість бетонної конструкції, проте з часом він може послабити її.

- щебінь використовують як річковий, так і гранітний. Однозначно гранітний є кращим і надійнішим, тому зверніть на це увагу;

- обов'язково має бути присутня арматура.


3. Кваліфікація і професійні навички працівників

- Тут, я думаю, всім зрозуміло, що для якісного виконання роботи потрібно розвинути навики. Але крім професійних навиків, у працівника обов'язково має бути бажання не просто зробити роботу, а прикласти максимум зусиль, щоб максимально якісно зробити свою роботу. Не завжди спеціалісти є старанними і повністю віддаються роботі. Зверніть увагу на персонал, на скільки людям цікава їх робота і який у них настрій.