БУКИНСЬКИЙ граніт,
(види каменю)


Букинське родовище

Житомирська область, Малинський район, с. Буки


Габро - це магматична гірська порода, яка містить приблизно в рівних кількостях лабрадор, кольорові мінерали, і в невеликих кількостях рудні мінерали. Цей камінь відноситься до глибинних гірських порід, утвореним внаслідок поступового охолодження магми в глибині земної кори при високому тиску верхніх шарів землі. Такий спосіб утворення цього граніту сприяв формуванню його щільної структури і високої міцності при стисненні. Букинське габро має чорний колір, місцями з легким блакитним відтінком. На загальному чорному тлі є дрібні зерна сірого кольору.

Фізико-механічні властивості габро відповідають всім вимогам для виробництва облицювальних плит, архітектурних виробів, а відходи від видобутку гранітних блоків йдуть для виробництва щебеню. Габро володіє малим водопоглинанням і високою морозостійкістю. Добре шліфується і полірується. Оптимальна фактура обробки поверхні - полірована.

Букинське габро належить до першого класу радіоактивності, що дозволяє застосовувати його у всіх видах будівельних робіт без обмежень.